Indigo Podcast

Paznokciowe Success Stories

Stain
Lista odcinków > Przychodzi stylistka do fizjoterapeuty…
50
2022-09-20
Przychodzi stylistka do fizjoterapeuty…

Po kolejnym dniu pracy w salonie czujesz, że pęka Ci kręgosłup? Skarżysz się na częste bóle w okolicach szyi, karku, a może… bóle głowy? Zawód stylistki paznokci, poprzez swoją specyfikę, jest szczególnie obciążony ryzykiem występowania schorzeń kręgosłupa - i nie tylko. Bez względu na to, na jakim etapie swojej zawodowej ścieżki jesteś, to właśnie teraz jest najlepszy czas, by zadbać o dobre nawyki i ergonomię pracy. 

Gościnią 50. odcinka podcastu Indigo jest dr Anna Kubsik-Gidlewska - fizjoterapeutka, specjalistka osteopatii i wykładowczyni Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z Magdaleną Malaczyńską rozmawia o schorzeniach, na które narażone są stylistki paznokci, o profilaktyce oraz dobrych praktykach, które warto wprowadzać w życie, by oszukać przeznaczenie i uniknąć typowych dolegliwości.

Posłuchaj koniecznie całej rozmowy i przekonaj się m.in.:

  • jak powinno wyglądać stanowisko pracy stylistki?
  • jakie znaczenie ma rozłożenie produktów i narzędzi na Twoim stole?
  • jakie krzesło do pracy wybrać?
  • jakie są dolegliwości i schorzenia typowe dla stylistek paznokci?
  • czy można ich uniknąć?
  • jak radzić sobie z bólem i do kogo zgłosić się po pomoc?
  • jakie mogą być konsekwencje zaniedbań związanych z niewłaściwymi nawykami w pracy stylistki?
  • co może być sygnałem ostrzegawczym, że należy skonsultować się z fizjoterapeutą?
  • jak powinna dbać o siebie stylistka paznokci?
  • jak zadbać o ergonomię snu?

Bóle stawów i kręgosłupa uważane są często za nieuniknioną chorobę zawodową stylistek. Czy rzeczywiście tak jest? A może Twoje zdrowie - podobnie jak zawodowy sukces - leży tylko w Twoich rękach i dzięki odpowiednim nawykom możesz uniknąć dolegliwości bólowych i zachować dobre samopoczucie? Wysłuchaj 50. odcinka podcastu Indigo i już dziś zacznij dbać o swoje ciało, które jest przecież Twoim podstawowym narzędziem pracy!

Bądź na bieżąco
Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco
Chcę otrzymywać od INDIGO NAILS sp. z o.o. oraz podmiotów powiązanych tj. POSH LASHES sp. z o.o. oraz HEDONISTA sp. z o.o. informacje handlowo-marketingowe w formie newslettera. Mogę zrezygnować z newslettera w każdym czasie poprzez kliknięcie odpowiedniego linka w wiadomości newslettera.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Indigo Nails sp. z o.o. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.